2020 Gold Medalists

Congratulations to our 2020 Gold Medalists, who will be recognized at the annual Gold Medal Ceremony in Washington, D.C. in summer 2020. This listing will be updated weekly as Gold Medal submissions are approved.

In order to be eligible for the 2020 Gold Medal Class, participants must meet two deadlines:
Record Books are due no later than February 1, 2020
Revisions are due no later than March 15, 2020

ARIZONA
Arizona’s 2nd Congressional District
Therese Dang, Tucson
Nabahi Hickman, Tucson

CALIFORNIA
California’s 14th Congressional District
Grace Wilson, Hillsborough

California’s 29th Congressional District
Rachel Park, North Hills

California’s 34th Congressional District
Ashley Kim, Los Angeles
Amber Lim, Los Angeles

California’s 38th Congressional District
Conner Ishibashi, Lakewood

California’s 39th Congressional District
Daniel Chong, Fullerton
Isabella Jeong, Fullerton
Yvette Jeong, Fullerton
Benen Kim, Fullerton
Joyce Kwon, Brea
Amaris Lee, Yorba Linda
Justin Leung, Diamond Bar
Daniel Min, Fullerton
Woo Hyun Song, Brea

California’s 40th Congressional District
Ryan Cho, Downey

California’s 45th Congressional District
Xuanlin Chen, Irvine
Sandy Chen, Irvine
Hojin Choi, Irvine
Yubin Jee, Irvine
Nikhil Kapoor, Irvine
Shawn Lee, Irvine
Amy Lei, Rancho Santa
Qian Ni, Irvine
Brandon Pae, Irvine
Yejin Suh, Irvine
Yuan Tian, Irvine
Andrew Yoon, Irvine
Leonard Yu, Irvine

California’s 46th Congressional District
Susan Park, Anaheim

California’s 47th Congressional District
Erin Bhan, Cypress
Kristie (Eun-Seo) Im, Cypress

California’s 48th Congressional District
Jesse Lee, Aliso Viejo

California’s 52nd Congressional District
Christopher Young, San Diego
Stephen Young, San Diego

FLORIDA
Florida’s 18th Congressional District
Remington Bennett, North Palm Beach
Bella Craven, Palm Beach Gardens
Nicholas Drake, Tequesta
Joseph Kleisley, Jupiter
Brent Robbins, Palm Beach Gardens

KENTUCKY
Kentucky’s 4th Congressional District
Emma Keeling, Louisville
Noelle Thompson, Simpsonville

MISSOURI
Missouri’s 2nd Congressional District
Aly Mikesell, St. Albans

NORTH CAROLINA
North Carolina’s 9th Congressional District
Daniel Santos, Charlotte
Samuel Santos, Charlotte

North Carolina’s 10th Congressional District
Emma McNamara, Gastonia

NEW JERSEY
New Jersey’s 5th Congressional District
Cory Corczycki, Franklin Lakes

New Jersey’s 9th Congressional District
Amanda Witkowski

NEVADA
Nevada’s 3rd Congressional District
Zeynep Akgedik, Henderson

NEW HAMPSHIRE
New Hampshire’s 1st Congressional District
Tanner McRae Thornton, Stratham

NEW YORK
New York’s 3rd Congressional District
Alp Sander Turgut, Westbury

New York’s 7th Congressional District
Christopher Choy, New York

New York’s 16th Congressional District
Malhaar Agrawal, Scarsdale

OHIO
Ohio’s 7th Congressional District
Trent Beer, Mansfield

Ohio’s 13th Congressional District
Spencer Clark, Ravenna 

Ohio’s 14th Congressional District
Chloe Peiffer, Chagrin Falls

PENNSYLVANIA
Pennsylvania’s 14th Congressional District
Mary Albert, McMurray

TEXAS
Texas’ 3rd Congressional District
Kishan Srikanth, Plano

Texas’ 7th Congressional District
Grace Liu, Katy

UTAH
Utah’s 4th Congressional District
Abbey Thomas, South Jordan

VIRGINIA
Virginia’s 8th Congressional District
Elijah Kirtley, Annandale

WISCONSIN
Wisconsin’s 6th Congressional District
Zidao Wang, Mequon